Lietuvos boulingo federaciją (LBF) vienija apie 300 licencijuotų boulingo  sportininkų. Asmeniui norint tapti tikruoju LBF nariu reikia įstoti į LBF klubą. LBF klubai veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Druskininkuose, Ukmergėje, Plungėje, Marijampolėje. 

          Boulingas daugeliui žinomas kaip puiki laisvalaikio praleidimo forma. Tačiau tai dar ir įdomus, intelektualus ir sudėtingas sportas, kuris, neabejotina, artimiausiu metu taps ir olimpine sporto šaka. Boulingas dar ir labai socialus – sportuoti ir leisti laisvalaikį galima šeimomis, jis neapribotas amžiaus, lyties ar ypatingų fizinių duomenų reikalavimo limitais. Boulinge net ir profesionaliame lygmenyje galima pasiekti labai aukštų rezultatų nepriklausomai nuo ūgio, svorio. Boulingu pradėti domėtis ir užsiiminėti niekada nėra per vėlu ar per anksti J . Kai kuriose šalyse, ypač Skandinavijos, Australijoje, JAV ir Azijos šalyse boulingas yra labai paplitęs, remiamas valstybių ir mėgiamas būtent dėl aukščiau minėtų savybių.
Profesionalus boulingas – sudėtingas sportas. Boulingo takeliai yra “vaškuojami” , t.y. tepami specialiu tepalu, skirtingomis diagramomis, nuo kurių labai priklauso pasirenkamo žaidimo trajektorijos, kamuoliai, kurių paviršiai, savybės, vidinės ašys taip pat labai skirtingos. Teisingas gebėjimas “skaityti” takelius – pasirinkti teisingą žaidimo trajektoriją ir kamuolius, dažnai būna lemiami varžybose. Neteisingą sprendimą priėmęs labai stiprus žaidėjas varžybose gali būti nugalėtas vidutinioko, priėmusio teisingesnį variantą.
Profesionalūs žaidėjai, priklausomai nuo individualių savybių, dažniausiai naudoja keletą pagrindinių kamuolio išmetimo technikų, - kamuolys gali būti “išleidžiamas” jį sukant klasikiniu būdu, prieinant prie takelio 5-4-3 žingsniais, viena ranka, prilaikant trimis pirštais arba dviem pirštais, gali būti metama dviem rankomis.
Susidomėjus boulingu rimčiau, ar norint pradėti sportuoti profesionaliai ir siekti aukštesnių rezultatų, pirmiausia reikėtų pasikonsultuoti su profesionalais ir pradėti su trenerių pagalba.


LBF valdymo organai :


LBF prezidentas - Linas Sasnauskas


LBF Valdyba :

Valdybos pirmininkas -  Erikas Jansonas


Valdybos nariai - Emilija Perminaitė, Raimondas Narušis, Erikas Jansonas, Andrius Pelakauskas, Linas Sasnauskas, Artūras Fiodorovas, Mindaugas Matutis

Lygų komisarė - Emilija Perminaitė 

Pro